لیست اولویت های تحقیقاتی
2021-01-20
طرح های تحقیقاتی منتخب مرکز
2021-01-20

ظرفیت سازی پژوهشی

کد رهگیری کد طرح پژوهشی عنوان طرح پژوهشی نام دانشجو نام مجری موقعیت طرح پژوهشی شماره مصوبه تاریخ مصوبه کد رهگیری مصوبه توضیحات سامانه طرح در چه مرحله ای است؟
۲۱۵۱۲ ۹۶-۰۳-۶۲-۳۶۳۹۸ طراحی، پیاده سازی و ارزیابی سامانه ثبت اطلاعات نوزادان متولد شده از مادران با سابقه مصرف مواد در مراکز درمانی * سمیه ذاکرعباسی ملیحه کدیور در حال اجرا ۶۲۹۶۰۳ ۹۶/۷/۲۲ ۲۷۸۳ از پایان نامه ها نرم افزارهایی با فرمت پروتوتایپ یا نمونه اولیه تهیه گردید و ثبت تعدادی از پرونده های بیماران به صورت پایلوت نیز انجام گرفت. نرم افزارها به صورت تحت وب می باشند و بر روی بستر host خریداری شده با آدرس سامانه Nasregistry.ir قابل دسترسی می باشند. یکسری فرم ها مختص ورود و ثبت داده های مادری و یکسری فرم های مرتبط با داده های نوزادی دارد. نرم افزار قابلیت تعریف سطوح دسترسی مختلف و گزارش گیری از داده های ثبت شده را دارد. این سامانه طراحی شده است
۲۱۵۱۱ ۹۶-۰۳-۶۲-۳۶۳۹۰ طراحی، پیاده سازی و ارزیابی سامانه ثبت و پایش آسیب های جسمی موارد مشکوک به کودک آزاری (کودکان با احتمال سوء رفتار) در مرکز درمانی ** زهرا کرباسی ملیحه کدیور در حال اجرا ۶۲۹۶۰۳ ۹۶/۷/۲۲ ۲۷۸۳ پژوهش حاضر، اولین تلاش در جهت ارائه مدل از سامانه پایش آسیب‌های جسمی ناشی از کودک‌آزاری (سوء رفتار با کودکان) در ایران بود. در این پژوهش به طراحی و ایجاد سامانه پایش آسیب‌های جسمی ناشی از کودک‌آزاری پرداخته شد. طراحی و اجرای بهینه این سیستم موجب تسهیل فرآیندهای مدیریتی و تصمیم‌گیری می‌شود و اثربخشی مراقبت و بازخورد مؤثر و کارآمد از اطلاعات به‌دست‌آمده را برای پیگیری‌های درمان کودکان تحت سوءرفتار فراهم می‌کند. سامانه پایش آسیب‌های جسمی ناشی از کودک‌آزاری یک سامانه تحت وب است که محتوای اطلاعاتی سامانه شامل ۷ طبقه داده‌ای است. در این پژوهش سعی شد محصولی قابل‌قبول و منحصربه‌فرد برای حل مشکلات و مسائل مربوط به کودک‌آزاری و رشد و پیشروی در مدیریت هر چه‌بهتر وضعیت کودکان مورد سوء رفتار ارائه شود. سیستم این سامانه، طراحی و ایجاد شده است اما در حال حاضر استفاده نمی شود و با توجه به اینکه سیستم ثبت اطلاعات مربوط به افراد است آدرس سامانه بصورت public قابل استفاده نیست.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *